Akçakoca Pansiyonları - Pansiyon Fiyatları

Akçakoca pansiyon ve Akçakoca pansiyonları tanıtımlarının yapıldığı, Düzce, Akçakoca pansiyon ve Akçakoca pansiyonlar hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 
Tesis Arama
Tesis Adına Göre Ara :
Lokasyon
Ülke :
İl :
İlçe :
Mevki :

Tesis Türü
 
 
 
 
 
 

Bitinyalılar, Romalılar ve Bizanslılar tarafından Dia Polis olarak tanınan Düzce Akçakoca, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Bölgeye ilk gelenlerin M. Ö. 1200 yıllarında Trak ve Frigler olduğu bilinmektedir. Daha sonraları bölgede, sırasıyla önce Persler, sonra da Bitinya Krallığı, Roma ve Cenevizliler yaşamıştır.

Düzce Akçakoca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmanın izlerini sokaklarında ve caddelerinde hala taşımaktadır. Farklı mimari özellikler taşıyan Düzce Akçakoca tarihi evleri, adeta bir açık hava müzesinde sergilenen eserler gibidir.

Zamana direnen bu yapıların bazıları restore edilmiş olsa da çoğu ilk günkü hallerini korumaktadır. Bu yapılar bölgeye gelen konukların büyük ilgisini çekmektedir ve birçok sanatçının eserlerine konu olmuştur.

Düzce Akçakoca pansiyonları da bu tarih ve doğa bütünleşmesinin içinde bulunurlar. Genellikle küçük çapta olan ve yerel ailelerin işlettiği Akçakoca pansiyonları, tüm yıl boyunca hizmet veriyor. Eğer tatilinizi sessiz sakin bir doğada geçirmek, tatilinizde tarihe tanıklık etmek istiyorsanız, Düzce Akçakoca ve Akçakoca pansiyonları sizin için uygun.

 
 
Gezgin Yorumları
 
Türkiye'nin ilk turizm bürosunun açıldığı bu ilçemizde 2 yıldır gözle görülür değişiklikler olmakta. Sahil projesi ve şehir içi yolları ile ara bağlantı yollarının yenilenmesi ilçeye bambaşka bir görünüm kazandırmış. Bu konuda emeği geçenleri kutluyorum. Özellikle son 6 aydır Çınar Caddesi'ndeki sahil projesinin bitmesi ile ilçe Türkiye'nin turizm yönünden seyahat için aranan ilçeleri arasına girecektir. Sahil projesi bittikten sonra Esentepe yolu üzerindeki gün batımını seyreden sakinlerin bu sahil kenarına gelecekleri ve de bunun diğer şehirlerdeki turizm severlerin dikkatini çekeceği muhakkaktır. İlçe ülkemizde az bulunan bir doğal klima konumundadır, bunu tüm ülkemizin hatta tüm dünyanın yaşayarak görmesi lazımdır. Yeşil ile mavinin birleştiği, güneşin denizden batıp denizden doğduğu bu şirin ilçeyi lütfen görün ve de en önemlisi halkını tanıyınız. Sizleri etkileyecekleri en önemli yönleri samimi davranışları ve misafirperverlikleridir.
Hamdi ERKEK l 28 Haziran 2012, Perşembe 12:52 l  
 
 
Peki Akçakoca hakkında sen neler düşünüyorsun?

Akçakoca için toplam 14 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Tezel Pansiyon

14 Akçakoca oteli arasında 6. sırada

 
Tesisimiz, defne ve çınar ağaçlarının içinde, mavi ile yeşilin buluştuğu Akçakoca falezleri üzerine kurulmuştur. Yeni yapılan düzenlemeler ile pansiyonumuz, balık restaurantımız ve yazın açık olan cafe-barımızla en...
150 74.608288333246 15291 7 0
Bordo Suit Pansiyon

14 Akçakoca oteli arasında 13. sırada

 
Deniz kenarında kurulmuş bir tesis olan Bordo Suite Pension, deniz manzaralı modern odalarla hizmet vermektedir. Pansiyonda 24 saat resepsiyon hizmeti ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunulmaktadır. Bordo Suite Pension'ın...
186 -9999.013 99105 -9999 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Kerpe'nin güzellikleri içerisinde keyifli bir tatil için Kerpe Pansiyonları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Rize'de bakir kalabilmiş nadir güzellik Ayder Yaylası'nda keyifli bir otel için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Karadeniz'in başladığı noktada yeşillikler içerisinde keyifli bir tatil için Kerpe Otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları